|
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
PLUTO - nový člen AK PDF Tisk Email

Pluto1

Nový člen AK Zbraslavice

Pilot - plyšový pes PLUTO

 

Příběhy psa Pluta

Pluto the dog adventures

 

 

Jsem pes.Jsem zelený pes.Jsem dokonce zelený, puntíkovaný, plyšový pes a mám jméno PLUTO. Co si pamatuji,dlouho jsem spal vjakési bedně pod postelí a spolu sostatními hračkami bojoval o kus místa na pohodlnější poleženíčko.

 

Celkem nedávno jsem vyslechl rozhovor paničky, že asi půjdu do světa.Trochu jsem se vyděsil,ale nic víc než krabici plnou hraček a světlé chvilky, kdy jsem se protahoval na podlaze dětského pokoje,jsem si představit neuměl. Požární autíčko se sice hezky nechalo slyšet, že by jelo hned, ale dobře vědělo, že má vybité baterky a zadní kola, škoda mluvit, sotva drží pohromadě. Ostatní hračky vkrabici se ještě chvíli přeli o tom jestli to není třeba zpátky do továrny, kde nás vyrobili, ale nenapadlo nás proč by to tak mělo být.

 

Ani jsem se druhý den ráno pořádně neprobudil a panička mě ještě rozespalého cpala do batohu. Přiložila klíče a vpapíru zabalený voňavý kus jídla. Víte my plyšáci sice nejíme, ale dobré jídlo nám stejně voní jako lidem. A kdyby mi trochu povolily stehy na tlamě, určitě bych se zkusil alespoň zakousnout. Co naplat, švy nepovolily a tak jsem se vbatohu natřásal a čím dál tím víc mi byla zima. Jak by ne, později jsem se dozvěděl, že to ráno bylo mínus 10 stupňů. Najednou jsem se ocitl vmístech, která jsem nikdy neviděl. Říká se tomu prodejna a prodává se zde spousta zajímavých věcí. Nejdříve mě napadlo, že jsou to asi nějaké zvláštní hračky. Dozvěděl jsem se ale, že se těm věcem říká nářadí a je to na práci. Snad se o tom časem dovím víc.

Pak mě panička chytila pod krkem. Sklopil jsem uši a očekával nějakou nepříjemnost. Ona mne však donesla na stůl vedle vkanceláři a řekla "tady ti představuji nového pána, který ti určitě co nejdříve poví, kam se přestěhuješ a co budeš dělat.

 

Nový pán se nejdříve smál, že jsem zelený, ale pak řekl, že to je vlastně hezké a trochu se se mnou na přivítanou pomazlil a já se přestal bát. Postavil si mě na stůl a řekl: "Budeš novým členem aeroklubu Zbraslavice a naučím tě létat." A ty ty svoje zážitky převyprávíš na internetových stránkách pokud možno tak hezky, aby se knám na letiště tešily nejen všechny hračky světa, ale i malé děti, které o létání ještě moc nevědí a možná se i trochu bojí. Navíc ktomu tvému vyprávění občas připojíme i nějakou tu fotečku, aby si všichni dokázali představit jak vypadáš, když dovádíš na letišti.

 

A tak jsme si snovým pánem plácli. Což znamená, že souhlasím. Někde hluboko pod zeleně plyšovou kůží cítím zvláštní pocit, že bych tento rok mohl zažít něco dost neobvyklého, co se hračkám tak často nestává. Ještě nakonec jsem se na rozloučenou pomazlil smojí , teď už bývalou paničkou. S pánem jsme nasedli do auta a on mě vezl kněmu domů.Co já viděl po cestě věcí, to se scestou vbatohu nedá srovnávat. Za jízdy, kdy pán točil kolem jménem volant, mi povyprávěl, že už příští týden mě představí na letišti svým kamarádům a půjdem spolu jakýsi Otův memoriál. Tak se těšte na další zprávy.

 

Váš zelený, plyšový pes PLUTO

 

Partneři

Kontakt

Kontakt2

Partneři

RocketTheme Joomla Templates