|
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Bezmotorové létání PDF Tisk Email

Plachtění je překrásný i když neříliš známý sport. Pro laického pozorovatele není, snad kromě vzletu a přistání, příliš atraktivní.Někteří redaktoři byli také pohlceni půvabem plachtění a ti pak uveřejňují informace a příběhy ze života plachtařů. Pro mnoho lidí, kteří poznali harmonii tohoto sportu s přírodou s plachtění snadno stává drogou.

Celý článek...
 
Motorové létání PDF Tisk Email

Od počátku 90. let se ve Zbraslavicích začlo velmi intenzivně létat i motorově. Zbraslavický aeroklub, který dříve patřil spíše mezi tzv. navijákové stanice, se postupně posunul do popředí i mezi milovníky letadel motorových. Jen pro zajímavost na začátku 90. let měl aeroklub 14 motorových pilotů a dva trvale přidělené letouny, dnes je pilotů více než 40 a aeroklub stabilně využívá 10 letounů.
Roční nálet v roce 1992 činil pouhých 336 hodin, v roce 2000 již 737 hodin a v roce 2003 1030 hodin. Což řadí Aeroklub Zbraslavice mezi nejaktivnější kluby z pohledu nalétaných motorových hodin.

Celý článek...
 
Ubytování ve Zbraslavicích PDF Tisk Email

Přímo na letišti

Pokoje přímo na letišti Pokoje přímo na letišti

 

Naše letiště lze využít pro pořádání nejen Vašich firemních akcí, ale i soukromé, pohodově strávené dovolené. Pro Vaše firemní akce jsme schopni uspořádat pro Vás kompletní program. Nejoblíbenější variantou je tzv. malý letecký den, kde máte možnost stát se pilotem větroně. Stanoví se jasná pravidla a se svými kolegy budete soutěžit o to, kdo je lepší pilot. Po proškolení poletíte sinstruktorem ve větroni a Vašim úkolem bude co nejdéle vydržet ve vzduchu pouze pomocí stoupavých proudů.

Celý článek...
 
Historie letiště a aeroklubu Zbraslavice PDF Tisk Email

Prolog

 

ZBRASLAVICE (okres Kutná Hora) jsou zmiňovány již ve XIII. století za panování Přemysla Otakara II. Od středověku jsou připomínány jako "...městečko otevřené bez hradeb, pouze zámek opevněn náspy či valy". Od nejstarších dob mělo právo hrdelní i berní (za Václava IV.). Vzmáhající se městys zkrušily útrapy husitských válek, sedmileté války (1757), několikeré požáry i obléhání pruskými vojsky (1866). Nicméně do dvacátého století vstupuje jako rozrůstající se obec s prosperujícími řemesly i obchodem. Historický městský znak s orlím křídlem v červeném poli jakoby předznamenával spojitost tohoto místa s létáním.

 

Zbraslavice-Pančava 1922 Zbraslavice 1935 Zbraslavice-Pančava 1940

 

Letištní věž v roce 1942 Obec Zbraslavice dnes

 

Celý článek...
 
PLUTO - nový člen AK PDF Tisk Email

Pluto1

Nový člen AK Zbraslavice

Pilot - plyšový pes PLUTO

 

Příběhy psa Pluta

Pluto the dog adventures

 

Celý článek...
 

Partneři

Kontakt

Kontakt2

Partneři

RocketTheme Joomla Templates